Prečo je na sivom polystyréne Austrotherm GrEPS 70 Fasádny Reflex reflexný náter?

Správne

Špeciálna povrchová úprava – reflexná vrstva zabraňuje počas teplých slnečných dní výraznému prehrievaniu polystyrénu. Tiež zjednodušuje v letnej sezóne aplikáciu izolačných dosiek. Reflexný náter minimalizuje negatívny vplyv UV žiarenia a eliminuje sa povrchová teplota na izolácii v priebehu jej aplikácie.

Skúsiť znovu

O koľko percent má sivý polystyrén Austrotherm GrEPS Reflex lepšie tepelnoizolačné vlastnosti oproti bielemu?

Správne

Vďaka prímesi grafitu má sivý polystyrén lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely polystyrén – až o 23 %. Znamená to, že v pri rovnakej hrúbke dosahuje vyššie úspory tepla ako biely polystyrén.

Skúsiť znovu

Koľko špeciálnej lepiacej stierky Baumit StarContact treba na nalepenie 130 m2 sivého polystyrénu Reflex?

Správne

Baumit StarContact je vysoko pružná lepiaca stierka na báze cementu na lepenie, vyrovnávanie a stierkovanie fasádnych izolačných dosiek, hydrofobizovaná. 450 kg vystačí na 130 m2 nalepenia fasádnej izolácie Austrotherm GrEPS 70 Fasádny Reflex.

Skúsiť znovu

Na čom sa dá pri zateplení fasády sivým polystyrénom Reflex ušetriť?

Správne

Na zateplení fasády môžete na energiách na vykurovanie ušetriť až 20 %, pri porovnaní zateplenia fasády sivým a bielym polystyrénom rovnakej hrúbky.

Na dosiahnutie rovnakých tepelnoizolačných parametrov vám stačí sivý polystyrén menšej hrúbky. Úspora hrúbky ušetrí nielen potrebný objem izolácie, ale aj pomocné materiály. Stačí použiť napr. kratšie kotvy, parapety, užšie atikové plechy, ostenia okien.

Skúsiť znovu

Aká strecha sa dá zatepliť sivým polystyrénom Austrotherm GrEPS?

Správne

Pri zatepľovaní striech preferujte materiál, ktorý má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. V prípade porušenia strechy mu nesmie vadiť voda. Pri inštalácii sa s ním musí ľahko manipulovať, teda rozhoduje aj hmotnosť. V neposlednom rade má rozmerovú a tvarovú stálosť. Presne taký je sivý penový polystyrén Austrotherm GrEPS. Je vhodný na zateplenie šikmých aj plochých striech. Pre zateplenie plochej strechy vám vypracujeme kladačský plán zdarma.

Skúsiť znovu

O koľko ľudí menej je potrebných na zhotovenie atiky s použitím Austrotherm Atikového prvku oproti bežným postupom?

Správne

Pri štandardných metódach zhotovenia atiky (murovanie, debniace tvárnice) je potrebných 5 pracovníkov. Pri zhotovení atiky s použitím Austrotherm Atikového prvku stačia 3 ľudia. Trvania prác sa vzťahujú na bežný rodinný dom 12,5 x 12,5 m (50 bm zhotovenia atiky rozmeru 400 x 600 mm). Pri zhotovení atiky pomocou Austrotherm Atikového prvku nie sú potrebné žiadne technologické prestávky. Je to vynikajúco izolujúci prefabrikovaný prvok z expandovaného polystyrénu na zhotovenie okrajov plochých striech rýchlo a bez tepelných mostov.

Skúsiť znovu

Kde je možné použiť inovatívnu konštrukčnú dosku Austrotherm UNIPLATŇU?

Správne

Austrotherm UNIPLATNE sú vodotesné, obojstranne povrchovo upravené tepelnoizolačné dosky z extrudovaného polystyrénu Austrotherm XPS, vystužené sklotextilnou mriežkou a pokryté maltou. Sú vhodné na použitie bez ďalších špeciálnych úprav a to v interiéri, ako aj v exteriéri. Konštrukčné možnosti Austrotherm UNIPLATNE sú vďaka jej mimoriadnym vlastnostiam takmer neobmedzené. Jednoducho a rýchlo sa s nimi manipuluje a výrazne skrátia dobu realizácie projektu.

Skúsiť znovu

Z akého polystyrénu je vyrobený tepelnoizolačný systém základovej dosky?

Správne

Austrotherm XPS® tepelnoizolačný systém základovej dosky je komplexné riešenie, ktoré slúži na zateplenie základovej dosky zo spodnej strany domu. Je vyrobený z extrudovanéhopolystyrénu XPS pre Austrotherm typickej ružovej farby. Ide o mimoriadne účinný spôsob spôsob, ako zabezpečiť celoplošné zateplenie základových konštrukcií  bez tepelných mostov.

Skúsiť znovu

Čo patrí medzi hlavné výhody izolácie Austrotherm Resolution?

Správne

Austrotherm Resolution je supertenká tvrdená pena s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, ktorá má o viac než 40 % lepší tepelnizolačný účinok ako biely polystyrén. Je výborne odolná voči požiaru (trieda reakcie na oheň B) a vďaka svojej štíhlosti sa hodí na priestorovo úsporné riešenia zateplenia.

Skúsiť znovu

Je expandovaný polystyrén EPS recyklovateľný?

Správne

Medzi hlavné výhody expandovaného polystyrénu patria nielen vynikajúce izolačné vlastnosti ale aj jeho bezpečnosť vo všetkých fázach životného cyklu. S tým súvisí aj to, že v tento typ polystyrénu je možné recyklovať a opätovne využiť. Ide o biologicky nezávadný materiál, ktorý je po správnej recyklácii možné opätovne využiť na výrobu nových izolačných alebo obalových materiálov.

Skúsiť znovu

Vyplňte formulár a zostaňte s nami v kontakte